Hoe houd je leden betrokken bij een vereniging?

Betrokkenheid

"Besteed aandacht aan het emotionele component van het lidmaatschap."

Hoe verschillend verenigingen ook mogen zijn, leden zullen zich pas betrokken voelen als het lidmaatschap niet alleen verstandelijk, maar ook gevoelsmatig voldoening geeft. Dit is de ingang naar het versterken van de betrokkenheid met de vereniging. Een vereniging die er niet in slaagt meer te zijn dan de club die op jaarbasis contributie int, informatie rond stuurt en plichtmatig een ALV uitschrijft, is afstandelijk, niet aantrekkelijk en verwaarloost de meer emotionele kanten van het lidmaatschap van de vereniging. Pleit er dus voor om meer aandacht te besteden aan het emotionele aspect van het lidmaatschap. Weten wie je leden zijn en inspelen op wat leden werkelijk bezighoud zijn bouwstenen voor het versterken van betrokkenheid.

Daarnaast biedt het ook kansen voor een vereniging wanneer leden meer betrokkenheid eisen. Je kunt namelijk hierdoor ook up-selling en cross- selling van producten, diensten of vrijwillige bijdragen inzetten. Leden voelen zich meer betrokken als ze aan evenementen kunnen deelnemen en hun passie kunnen delen. Dit vergroot de waarde van het lidmaatschap waardoor ze sneller geneigd zijn meteen te betalen wanneer er een nieuwe ronde lidgelden uitgezonden wordt. Tegelijkertijd bestaat de kans dat ze over deze betrokkenheid communiceren met hun netwerk. Ze worden hierdoor automatisch een ambassadeur van de organisatie.

Tips om leden betrokken te houden

 • Maak het lid worden zo eenvoudig mogelijk, dus eenvoudige registratie en inlogprocedures en zorg ervoor dat leden persoonsgegevens zelf kunnen aanpassen.
 • Bied zoveel mogelijk betalings- mogelijkheden.
 • Geef individuele leden taken binnen de vereniging.

Tips voor contactmomenten (Creëer contactmomenten om leden bij je vereniging te betrekken.)

 • Organiseer een paar keer per jaar een borrel, barbeque of evenement.
 • Houd een brainstormsessie over de visie van de vereniging.
 • Beloon een vrijwilliger aan het eind van het seizoen.
 • Nodig een interessante spreker uit voor een lezing.
 • Ga in gesprek met de leden om te horen wat er speelt en welke behoeften zij hebben.

Benieuwd hoe jij jouw leden betrokken kunt houden bij de vereniging? Kom met ons in contact!

Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

 • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
 • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
 • Alles in één overzichtelijk systeem
 • Meer gemak én service voor de leden
 • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse