5 Tips voor het starten van een crowdfunding

Geld verzamelen kan op verschillende manieren, bijvoorbeeld via crowdfunding. Letterlijk betekent dit: geld ophalen bij het grote publiek. Crowdfunding heeft de deuren geopend voor verenigingen om op een innovatieve manier fondsen te werven voor verschillende projecten. Door zoveel mogelijk mensen te vertellen over je plannen en te vragen of zij daar geld in willen steken, haal je een hoger bedrag op voor jouw project.

Maar hoe start je een crowdfunding? In dit blog delen we vijf waardevolle tips over hoe jij een succesvolle crowdfunding kunt starten.

1. Duidelijk doel en transparante communicatie
Een helder en specifiek doel is essentieel voor een succesvolle crowdfundingcampagne. Verenigingen dienen transparant te zijn over het uiteindelijke doel waarvoor ze fondsen verzamelen en de manier waarop het geld zal worden gebruikt. Door ervoor te zorgen dat potentiële donateurs begrijpen welke impact hun bijdrage zal hebben, creëer je vertrouwen en zijn mensen sneller bereid om bij te dragen.

2. Kies het juiste crowdfundingplatform
Als je een crowdfundingcampagne opzet, is de keuze van het platform belangrijk voor het succes van je initiatief. Hier zijn enkele overwegingen om in gedachten te houden:

Aantrekkelijke donatiepagina
Creëer een aantrekkelijke en professionele pagina voor potentiële donateurs. Door jouw verhaal op een aangrijpende manier te vertellen en de pagina in jouw stijl te presenteren houd je de bezoekers betrokken en zullen zij sneller doneren.

Diverse donatiemogelijkheden
Kies een platform dat flexibiliteit biedt bij donatiebedragen en het donatieproces. Door donateurs de vrijheid te geven om te kiezen uit voorgestelde bedragen of zelf een bedrag in te voeren, creëer je een laagdrempelige benadering wat de kansen op bijdragen vergroot.

Flexibiliteit in betaalmethoden
Door voor een platform te kiezen dat een scala aan betaalmethoden ondersteunt, zoals iDeal, Paypal of Creditcard, biedt je de donateur flexibiliteit. Hoe meer betaalmethoden, hoe groter de kans dat er iets tussen zit wat men prettig vindt. Zo kunnen donateurs gemakkelijk betalen via hun voorkeursmethode en levert dit jou meer donaties op.

Diverse informatievelden
Ga voor een platform welke je de mogelijkheden geeft om de voor jouw benodigde informatie efficiënt te kunnen verzamelen. Denk hierbij aan het kunnen toevoegen van verschillende invulvelden zoals tekstvelden, datavelden, keuzevakken en meer. Deze informatie kun je bijvoorbeeld gebruiken voor opvolgingen en communicatie met donateurs. Het stelt je ook in staat om de betrokkenheid van je donateurs te vergroten door hen te betrekken bij het verhaal van je initiatief.

3. Beloon donateurs
Mensen zijn eerder geneigd bij te dragen als ze iets terugkrijgen. Verloot aantrekkelijke beloningen onder donateurs van verschillende bedragen. Dit kan bijvoorbeeld variëren van exclusieve toegang tot evenementen of unieke merchandise. Zorg er wel voor dat deze beloningen in lijn zijn met de waarden en doelstellingen van jouw campagne.

4. Effectieve promotie
Een effectieve marketingstrategie is essentieel voor het succes van een crowdfundingcampagne. Maak optimaal gebruik sociale media, nieuwsbrieven en andere communicatiemiddelen om de campagne te promoten. Ontwerp pakkende visuele content en vertel het verhaal achter de campagne. Het betrekken van de gemeenschap bij het delen van de campagne vergroot het bereik en de betrokkenheid.

5. Continue betrokkenheid
Houd donateurs betrokken gedurende de hele campagne en zelfs daarna. Geef regelmatige updates over de voortgang van het project en bedank donateurs persoonlijk. Dit bouwt niet alleen vertrouwen op, maar moedigt mensen ook aan om jou op de lange termijn te blijven ondersteunen.

Zelf aan de slag
Het starten van een crowdfundingcampagne voor een vereniging is een uitdagende, maar lonende onderneming. Met een duidelijk doel, transparante communicatie, het juiste platform, aantrekkelijke beloningen en een effectieve marketingstrategie, kun je niet alleen financiële steun verzamelen, maar ook een bloeiende gemeenschap opbouwen.

ClubCollect kan je hierbij helpen! ClubCollect maakt crowdfunding eenvoudig en effectief door aanpasbare donatiepagina's aan te bieden, flexibele donatiemogelijkheden en diverse informatievelden om relevante gegevens van donateurs te verzamelen. Met veilige betalingsverwerking en handige deelopties ondersteunt ClubCollect jou bij het succesvol opzetten en beheren van crowdfundingcampagnes.

Als je meer wilt weten over het organiseren van je crowdfunding via ClubCollect, kun je hier terecht voor meer informatie. Liever direct aan de slag? Klik dan hier om eenvoudig een gratis account aan te maken.

Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

  • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
  • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
  • Alles in één overzichtelijk systeem
  • Meer gemak én service voor de leden
  • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse