Betrokken leden door social media

Ruim 10 miljoen Nederlanders maken actief gebruik van sociale media voor alles vanaf entertainment en updates over vrienden, tot nieuws en actualiteiten.

Dit betekent dat sociale media enorme kansen kunnen bieden voor sportverenigingen om bijvoorbeeld nieuwe leden en sponsoren te bereiken, maar vooral om betrokkenheid van leden te verhogen door ze meer te kunnen informeren.

In een van onze vorige blogs lees je over het belang van betrokken leden en wat je nog meer kunt doen om deze leden te behouden.

Sociale media kan een hele goede manier zijn om de vereniging en haar leden in de schijnwerpers te zetten. Zo kunnen mensen overal van op de hoogte blijven, ook als ze niet op de vereniging kunnen zijn.

Waar je sociale media voor kunt inzetten

 • Bied sporters het podium dat ze verdienen voor hun prestaties en straal zo verenigingstrots uit.
 • Laat vrijwilligers zien hoezeer hun inzet gewaardeerd wordt, en inspireer anderen.
 • Vraag aandacht voor opkomende activiteiten en laat leden hierbij hun netwerk inzetten.

Verschillende doelen, verschillende kanalen

Er zijn tal van verschillende sociale mediakanalen, met allemaal een eigen kracht. Afhangend van wat en wie jullie als vereniging willen bereiken kunnen deze voordelen per kanaal benut worden. Kijk bijvoorbeeld eens naar pagina 11 tot en met 14 van dit onderzoek door Newcom over het sociale mediagebruik van Nederlanders per kanaal en leeftijdscategorie.

Facebook kan goed worden ingezet om leden te informeren en tegelijk de mogelijkheid te geven een gesprek te starten. Feitelijke informatie kan gemakkelijk opgeleukt worden door er iets positiefs aan te koppelen en een open vraag te stellen over de mening of ervaring van leden. Zo informeerde KNLTB de leden over de dag van de vrijwilliger en nodigde ze anderen uit om gewaardeerde vrijwilligers in het zonnetje te zetten.

Instagram is lang niet meer voor alleen jonge generaties. Hier geldt: “beelden zeggen meer dan woorden”, waardoor het ideaal ingezet kan worden om met een foto overzicht te laten zien wat jullie als vereniging willen uitstralen. Laat vooral zien waar jullie trots op zijn, zoals AJAX dat hier bijvoorbeeld ook doet.

Voor korte actualiteiten over zaken die spelen op de club kan Twitter handig gebruikt worden. Bijvoorbeeld voor het delen van live updates over evenementen die er plaatsvinden. Zoals een enthousiaste student dat bij FC Groningen op wedstrijddagen doet.


Handige tips

Een aantal tips die wij kunnen meegeven voor een soepel sociaal mediabeleid zijn als volgt:

 • Stel open vragen, waardoor leden worden uitgenodigd tot actie, door bijvoorbeeld een ‘like’ te geven of het plaatsen van een reactie.
 • Vraag af en toe specifieke leden hun input te leveren, door hen bijvoorbeeld voor een dag de sociale media over te laten nemen.
 • Stel een specifieke social media ‘manager’ aan, die het leuk vindt om de pagina’s up-to-date te houden. Team NL is een voorbeeld van een partij die veel van zich laten zien op sociale media. Kijk daar en bij andere grote organisaties gerust eens rond voor inspiratie.


Betaalgedrag van leden

Een ieder mens wil graag weten wat ze te wachten staat als het gaat om betalingen. Zo geldt dit ook voor leden van een vereniging. Sociale media is geschikt om leden te informeren over wanneer zij berichtgeving van ClubCollect kunnen verwachten voor bijvoorbeeld de contributie. Informeren hierover is belangrijk wanneer leden voor het eerst via ClubCollect betalen, maar ook daarna vergroot een vooraankondiging de kans op spoedige betalingen. Vanuit ClubCollect kunnen we de vereniging een communicatie documentatie bieden, om jullie hiermee op weg te helpen. Neem daarover gerust contact op met een van onze collega’s van support

Daarnaast deel ClubCollect regelmatig nieuwsupdates en informatie die relevant zijn voor verenigingen. Deze kun je gemakkelijk bijhouden door ons te volgens op onze LinkedIn, Facebook en Twitter kanalen.

Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

 • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
 • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
 • Alles in één overzichtelijk systeem
 • Meer gemak én service voor de leden
 • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse