De voor- en nadelen van Excel als ledenadministratie tool

Als vereniging kan het bijhouden van de ledenadministratie erg tijdrovend en onoverzichtelijk zijn. Een groot aantal verenigingen houdt de gegevens van alle leden handmatig bij in Excel. De administratie bijhouden in Excel is een welbekende methode. Toch vereist het veel tijd en inspanning. Tegenwoordig bestaan er geautomatiseerde oplossingen zoals ClubCollect. Maar wat zijn nu precies de voor- en nadelen van het bijhouden van je ledenadministratie in Excel? En waarom is ClubCollect een goede vervanger? In dit blog lichten wij dit toe.

De voordelen die je kunt ervaren van de administratie van ledengegevens bijhouden in Excel zijn als volgt:

 • Bekendheid en toegankelijkheid: Voor de ledenadministratie is Excel een veelgebruikt programma dat veel mensen al kennen en waarmee ze vertrouwd zijn. Dit maakt het gemakkelijk om snel en eenvoudig aan de slag te gaan met het invoeren van ledengegevens.
 • Flexibiliteit: Excel biedt veel flexibiliteit bij het aanpassen van kolommen, rijen en formules. Je kunt de gegevens op verschillende manieren sorteren, filteren en aanpassen aan jouw specifieke behoeften.
 • Aanpassing van rapporten: Met Excel kun je aangepaste rapporten maken op basis van de ingevoerde gegevens. Dit stelt je in staat om inzicht te krijgen in belangrijke statistieken en trends met betrekking tot je ledenbestand.
 • Offline gebruik: Een groot voordeel van Excel is dat je het offline kunt gebruiken. Dit kan handig zijn in situaties waarin internettoegang beperkt is, zoals bij evenementen of vergaderingen.

Daarentegen kunnen de onderstaande punten als nadelig worden ervaren tijdens het gebruik van Excel als ledenadministratie tool:

 • Tijdrovend en foutgevoelig: Handmatig gegevens invoeren en bijwerken in Excel kan tijdrovend en vatbaar voor fouten zijn. Het kan lastig zijn om gegevens consistent en up-to-date te houden, vooral als er meerdere mensen aan werken.
 • Beperkte beveiligingsopties: Excel biedt beperkte beveiligingsopties, waardoor het kwetsbaar kan zijn voor ongeautoriseerde toegang of onbedoelde wijzigingen. De ledenadministratie via Excel kan problemen veroorzaken bij het waarborgen van de privacy en veiligheid van de ledengegevens.
 • Beperkte gegevensvalidatie: De administratie bijhouden in Excel biedt beperkte mogelijkheden voor het valideren en controleren van gegevens. Dit betekent dat er meer ruimte is voor menselijke fouten bij het invoeren en bijwerken van gegevens. Bovendien is het moeilijk om complexe validatieregels in te stellen.
 • Gebrek aan geautomatiseerde processen: Excel is een statisch systeem en vereist handmatige invoer en bijwerking van gegevens. Het ontbreekt aan geautomatiseerde processen voor het stroomlijnen van taken zoals het verzenden van herinneringen, het genereren van rapporten en het beheren van betalingen.
 • Beperkt gebruikersbeheer: Excel biedt beperkte mogelijkheden voor het beheren van gebruikersrechten en toegangscontrole. Het is moeilijk om verschillende niveaus van toegang tot gegevens in te stellen, wat kan leiden tot privacy- en beveiligingsproblemen.
 • Moeilijkheden bij schaalbaarheid: Naarmate het aantal leden en de complexiteit van de administratie groeien, kan Excel moeilijk te beheren en bij te werken worden. Het wordt al snel overweldigend en kan leiden tot inefficiëntie en fouten.

Hieronder op een rijtje waarom de ledenadministratie via ClubCollect een perfecte vervanger kan zijn voor Excel:

 1. Online inschrijfformulier: Met ClubCollect kun je een online inschrijfformulier op je website aanbieden waarmee je onnodige handelingen en tijd bespaart bij het inschrijven van nieuwe leden. Met één druk op de knop wordt alles geautomatiseerd en direct opgeslagen in een veilige omgeving.
 2. Geautomatiseerd incassoproces: ClubCollect automatiseert het incassoproces en biedt de mogelijkheid automatisch betalingsherinneringen te sturen naar leden. Dit vermindert de administratieve last en maakt het gemakkelijker om betalingen te innen.
 3. Meer gemak voor leden: ClubCollect biedt leden de mogelijkheid om hun betalingsstatus te controleren en betalingen gemakkelijk online te doen. Dit bevordert transparantie en verhoogt de betalingsbereidheid van leden.
 4. Rapportage en analyse: ClubCollect biedt een dashboard met up-to-date status van betalingen, waardoor je gemakkelijk inzicht krijgt in de financiële situatie van je organisatie. Dit helpt bij het nemen van beslissingen en het monitoren van de financiële gezondheid van de vereniging.
 5. Beveiliging en gegevensbescherming: ClubCollect zorgt voor gegevensbescherming en biedt geavanceerde beveiligingsmaatregelen om ervoor te zorgen dat ledengegevens veilig worden opgeslagen en verwerkt.
 6. Gebruiksvriendelijkheid: ClubCollect is speciaal ontworpen als een gebruiksvriendelijk platform voor ledenadministratie. Het vereist geen diepgaande kennis van spreadsheets of formules en nieuwe gebruikers kunnen snel aan de slag om te profiteren van de functies die het biedt.
 7. Klantondersteuning: ClubCollect biedt uitgebreide klantondersteuning, inclusief training en technische assistentie. Als je vragen hebt of hulp nodig hebt bij het gebruik van het platform, kun je rekenen op de expertise van het ClubCollect-team.

Het is belangrijk op te merken dat de keuze tussen Excel en ClubCollect afhankelijk is van de specifieke behoeften en prioriteiten van jouw organisatie. Excel kan nog steeds een passende optie zijn voor een kleine organisatie, maar voor een grotere organisatie kan ClubCollect een ideale vervanger zijn. Benieuwd hoe jij ook meer tijd kan besparen bij administratieve taken? Neem dan eenvoudig contact met ons op via onderstaande knop!

Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

 • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
 • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
 • Alles in één overzichtelijk systeem
 • Meer gemak én service voor de leden
 • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse