Hoe de supportersclub van PEC Zwolle haar passie deelt met de jeugd.

Even voorstellen

Leo Procee is al sinds jaar en dag groot fan van PEC Zwolle. Met een echt clubhart zet hij zichzelf al ruim vier jaar in als secretaris binnen het bestuur van de supportersclub PEC Zwolle. Naast zijn bestuursfunctie is Leo in het dagelijks leven werkzaam als inspecteur voor kinderopvang bij de GGD in Brabant.

Een onderdeel van zijn functie bij de supportersclub is de verantwoordelijkheid voor het ledenadministratiesysteem. Dit systeem was al enige tijd een punt van zorg, totdat de supportersclub, die 2.426 leden telt, in 2019 de overstap maakte naar een samenwerking met ClubCollect.

(Leo Procee, open dag PEC Zwolle)

Eerste kennismaking met ClubCollect

In maart 2019 besloot ClubCollect de samenwerking met de supportersvereniging van Vitesse te vieren. Beide partijen sloegen de handen ineen en organiseerden een evenement voor alle supportersclubs van betaaldvoetbalorganisaties in Nederland, deze werden uitgenodigd voor een presentatie van ClubCollect bij FC Amsterdam.

Dit gebeurde in een ontspannen sfeer, onder het genot van een hapje en een drankje. Ook de supportersvereniging van Vitesse kwam aan het woord en de penningmeester deelde zijn ervaringen rondom de samenwerking en het warme contact. Na de presentatie was er natuurlijk de mogelijkheid om te netwerken. Er waren dertien supportersclubs aanwezig, waaronder Leo voor PEC Zwolle, en als afsluiter werden zij uitgenodigd voor de kwalificatiewedstrijd Nederland - Duitsland.

De supportersclub van PEC Zwolle was meteen enthousiast en een paar weken later werden de contracten getekend. De supportersclub van PEC Zwolle ging dan ook een samenwerking aan met ClubCollect. De voornaamste reden hiervan was de combinatie tussen zowel de ledenadministratie als de facturatie binnen het systeem. Binnen de ledenadministratie was het vooral een pluspunt dat er gezinnen kunnen worden aangemaakt binnen het systeem, welke gekoppeld kunnen worden om bijvoorbeeld één factuur te versturen naar het hele gezin. Verder zijn zij erg te spreken over het aanmaken van groepen door labels toe te kennen aan een lid. Op deze manier kun je snel filteren op een type label. Leo zegt het volgende gevoel over te houden aan de samenwerking:

‘’ClubCollect is een betrouwbare partner! Zij bieden goede service en zijn proactief in het bedenken van nieuwe mogelijkheden. Dit allemaal binnen een betaalbaar systeem.’’

Sportieve resultaten en het effect op het ledenaantal

De supporters vormen het hart van de club. En of de club nou een seizoen uitblinkt of juist iets minder presteert, de supporters blijven achter de club staan. Wel merkt Leo dat positieve sportieve prestaties invloed kunnen uitoefenen op het aantal leden.

Toen PEC Zwolle in 2014 de bekerfinale tegen Ajax speelde groeide het ledenaantal namelijk met ruim 1.000 nieuwe leden! De voornaamste reden hiervan was alle voordelen die de supportersclub te bieden heeft aan de supporters. Deze organiseerde toendertijd bijvoorbeeld de busreizen naar de Rotterdamse Kuip. Ook krijg je via de supportersclub onder andere korting op deze busreizen, korting op merchandise en toegang tot het supporterscafé. Toen PEC Zwolle ook nog eens de bekerfinale met 5-1 van Ajax wist te winnen nam het ledenaantal nog sneller toe!

Maatschappelijke initiatieven minstens zo belangrijk

Naast sportieve successen hecht de supportersclub ook veel waarde aan maatschappelijke initiatieven. De supportersclub van PEC Zwolle organiseert namelijk met de voedselbank in Zwolle verschillende evenementen voor gezinnen die het financieel zwaarder hebben. Zo krijgen kinderen binnen gezinnen die bij de voedselbank lopen de kans om een wedstrijd van PEC Zwolle bij te wonen.

De kinderen kunnen zich via de supportersclub opgeven om voorafgaand aan de wedstrijd mee te doen met de sfeeractie en worden tijdens de gehele wedstrijd begeleid. Na het zwaaien met blauw-witte vlaggen rondom het veld mogen ze op de tribune de wedstrijd volgen. Voor zowel de supportersclub als PEC Zwolle zelf is het belangrijk dat de jeugd zich verbonden voelt met de plaatselijke betaaldvoetbalorganisatie. Het initiatief levert dan ook veel positieve reacties op en de supportersvereniging hoopt op deze manier haar passie te delen de toekomst.

Wij zijn altijd opzoek naar creatieve verhalen om te delen. Zelf iets om met ons te delen? Neem contact op met support@clubcollect.com!

Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

  • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
  • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
  • Alles in één overzichtelijk systeem
  • Meer gemak én service voor de leden
  • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse