Hoe kan ik een achterstand in contributiebetalingen aanpakken?

Als bestuurder, penningmeester of andere rol binnen de organisatie weet je dat contributie een belangrijke bron van inkomsten is. Door onder andere contributie is het voor een vereniging mogelijk om de dagelijkse activiteiten te organiseren. Helaas gaat het innen van contributie niet altijd even gemakkelijk. Door de hoge inflatie van de afgelopen periode, is het leven duurder geworden. Het zou dus kunnen dat leden de contributie op dat moment niet kunnen betalen en de factuur open blijft staan. Voor de vereniging is het belangrijk om op tijd actie te ondernemen en ervoor te zorgen dat deze open facturen zo snel mogelijk betaald worden. Het ontbreken van dit geld kan er voor zorgen dat het bestaan van de vereniging in gevaar komt. Maar hoe doe je dat precies? In dit blog laten we zien welke stappen je kunt nemen om deze betalingsachterstand weg te werken!

Herinneren
De eerste stap die je kunt nemen, is het herinneren van de leden. Leden kunnen het simpelweg vergeten zijn om te betalen of de betaling kan zijn mislukt. Door deze leden te herinneren, is de kans groot dat ze alsnog direct betalen. Het herinneren of opvolgen van mislukte betalingen kan via verschillende manieren: je kan een e-mail sturen, de leden opbellen, een Whatsappje sturen of een betaalverzoek sturen. Let op, de tijd die je kwijt bent aan het handmatig herinneren, loopt snel op. Met ClubCollect gebeurt dit automatisch, compleet naar wens. Ook maken we het voor de leden makkelijk. Er zijn meerdere betaalopties, waarmee elk lid op zijn/haar gewenste manier kan betalen. Op deze pagina lees je meer over het automatisch herinneren met ClubCollect

Betalingsregeling
Merk je dat een lid het financieel eventjes niet zo breed heeft, dan kan je samen een betalingsregeling opstellen. Een voorbeeld hiervan is de contributie in kleinere maandelijkse bedragen te betalen in plaats van direct in een keer. Met deze betalingsregeling kun je ervoor zorgen dat het lid de achterstand geleidelijk aflost, zonder grote financiële druk. Hierbij moet je wel goed het overzicht bewaren en blijven checken of het lid elke termijn netjes betaald. Met ClubCollect kunnen we hierbij helpen, waarbij het zowel voor jou als voor het lid zo gemakkelijk mogelijk is.

Verdere stappen
Herinneren en een betalingsregeling werken allebei niet, wat dan? Vanaf dit punt is het mogelijk om zwaardere maatregelen te nemen. Je kunt bijvoorbeeld een Wettelijke-Incasso-Kosten-brief sturen of een incassobureau inschakelen. Een andere optie is om het lid uit te sluiten van de activiteiten. Het is wel belangrijk om te zorgen dat de maatregelen die je neemt, rechtvaardig zijn en niet in strijd zijn met de regels van de organisatie.

Zoals je hebt kunnen lezen zijn er diverse mogelijkheden om een niet-betalend lid te stimuleren om wel te betalen. Als je ervoor kiest om dit zelf te doen is dit een tijdsintensieve taak. Heb jij wel wat beters te doen dan handmatig mensen herinneren om te betalen?

Kijk dan eens naar ClubCollect. ClubCollect is de perfecte ondersteuning voor elke organisatie, waarmee het herinneren en opvolgen van niet-betalers gemakkelijk wordt gemaakt. Lees hier meer over de mogelijkheden.

Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

  • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
  • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
  • Alles in één overzichtelijk systeem
  • Meer gemak én service voor de leden
  • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse