Obligatieverkoop is een groot succes voor Tennis- en Padelvereniging Pim Mulier

Het verkopen van obligaties, de snel toenemende populariteit van padel, en de toekomstvisie van Tennis- en Padelvereniging Pim Mulier. Dat waren de motieven van TPV Pim Mulier om een actie op te starten, waarbij obligaties werden verkocht aan de leden, om een lening af te kunnen sluiten voor de aanleg van nieuwe padelbanen. Wij gingen in gesprek met Lars Krommendijk, lid van de technische commissie en enthousiast padellid sinds 2018. 

Lees hieronder hoe TPV Pim Mulier een succesvolle obligatielening uitrolde.

Padel wint aan populariteit tijdens corona
''Voordat het coronavirus rond sloeg, zag TPV Pim Mulier het aantal leden die zich aanmelden om padel te spelen en de verzoeken voor verhuur al toenemen. Gedurende 2020 werd padel zo populair dat er meer vraag was dan dat wij op de banen kwijt konden. Toen was duidelijk dat het moment was gekomen om serieus naar de trend van de afgelopen twee jaar te kijken en te bepalen of het noodzakelijk was om actie te ondernemen, of dat het als een tijdelijk effect moest worden beschouwd’’, aldus Lars.

''De bewegingen rondom het ledenaantal zijn positief, maar een verdere stijging is noodzakelijk om als vereniging financieel gezond te blijven'', vertelt Lars. Op 10 maart 2021 besloot TPV Pim Mulier het plan tijdens de algemene ledenvergadering te presenteren op welke wijze de vereniging wil groeien, zodat leden kunnen blijven genieten van goede faciliteiten. Het idee om obligatieleningen uit te schrijven kwam vooral voort uit het feit dat dit voor de vereniging een financieel gezonde constructie is. Met de investeringen neemt de vereniging een voorsprong op de toekomst, echter betekent dat je nog niet meteen de inkomsten hebt die je later verwacht. 

Bij een obligatielening zoals TPV Mulier heeft opgezet betaal je de eerste jaren alleen rente. Je kan dan rustig groeien naar een hoger inkomensniveau, voordat je al de lasten van terugbetalen moet dragen zoals bij een lening met lineaire aflossing. De obligatielening van TPV Mulier betekent dat je als lid een bedrag uitleent aan de stichting Tennispark Pim Mulier. Hiervoor betaalt de stichting het lid elk jaar 2% rente terug en na maximaal 10 jaar ontvang je de inleg terug. De stichting en de vereniging leggen vijf padelbanen aan met het geleende bedrag en ontvangen inkomsten vanuit verhuur en leden contributie. Het verschil tussen de kosten en de opbrengsten kan de vereniging dan weer gebruiken om te investeren in de aanleg van bijvoorbeeld een nieuwe toplaag voor de tennisbanen over twee jaar.

Het opzetten van een obligatielening
''Wij kwamen bij ClubCollect terecht omdat één van onze nieuwe leden werknemer is, en ons op de mogelijkheid attendeerde. ClubCollect bleek de juiste omgeving waarbij het geld van de leden op een vertrouwde en veilige methode geïnd kon worden’’ aldus Lars.

‘’In slechts drie weken waren alle obligaties verkocht t.w.v €170.000,- euro’’


Leden van TPV Pim Mulier konden een onbeperkt aantal obligaties kopen, totdat het maximale aantal obligaties bereikt was. De nominale waarde van een obligatie was €1000,- per obligatie. In totaal waren er 170 obligaties uit te schrijven, deze 170 obligaties zijn binnen drie weken tijd allemaal verkocht! De obligatielening is slechts een deel van de financiering, maar hiermee kan de vereniging investeren in vijf nieuwe padelbanen. Het doel is om na de zomervakantie de banen aan te leggen, en op 1 oktober speelklaar te hebben.

De kracht van herhaling
Om de obligatielening onder de aandacht te brengen bij de leden, heeft TPV Pim Mulier verschillende media ingezet. Van verschillende sociale media tot regionale dagbladen, tot een persoonlijke brief aan alle leden.  Lars vertelt dat de vereniging ook gebruik heeft gemaakt van de widget van ClubCollect, een mooie manier om visueel transparant te zijn naar de leden. Daarnaast werkt het versterkend, mensen kijken toch meerdere keren per dag op de website of er al meer is verkocht. Als de meter dan ook nog volloopt, kan het de verkoop enorm aanjagen.

Vervolgactie
Op de vraag of de vereniging nog met meerdere acties bezig is, of dat deze al gepland staan, antwoordde Lars het volgende: ‘’We hebben ook nog een ClubCollect crowdfundingsactie lopen met name voor de leden die het plan steunen, maar niet de middelen hebben om een obligatie te kopen en wel een financiële bijdrage willen leveren voor randzaken zoals bankjes, netten etc. Deze zullen wij de komende weken onder de aandacht brengen. ‘’ Klik HIER om de crowdfundingsactie te bekijken.

Het grotere plaatje

Het laatste wat Lars met andere tennis- en padelverenigingen wil delen, is het volgende: ‘’Het is wel goed te beseffen dat het succes van de lening zit in het plan wat er achter zit. Het toekomstplan van TPV Pim Mulier bestaat niet alleen uit simpelweg meer padelbanen aanleggen, maar ook uit een goed exploitatieplan, en het creëren van draagvlak en goed communiceren. Dat leden obligaties hebben gekocht is vooral een geloof in het totale toekomstplan.’’

Lees HIER waarom leden investeren in de obligaties van TPV Pim Mulier.

Voor vragen over het opzetten van een obligatielening of crowdfundingsactie voor de vereniging, neem dan contact op met support@clubcollect.com

Direct beginnen? Maak HIER direct je gratis account aan.


Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

  • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
  • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
  • Alles in één overzichtelijk systeem
  • Meer gemak én service voor de leden
  • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse