Wat zijn de voordelen van het aanbieden van termijnbetalingen?

De afgelopen periode is alles duurder geworden: boodschappen, huur, energie etc. De kans is aanwezig dat de contributie van de vereniging ook omhoog gaat, wat voornamelijk door de hogere energiekosten komt. Deze stijging van contributie kan ervoor zorgen dat leden die minder te besteden hebben, extra goed moeten opletten. Dit kan leden ertoe bewegen het lidmaatschap, vanwege de gestegen kosten, op te zeggen.

Vanuit de gemeenten zijn er gelukkig initiatieven waarmee ze juist voor dit soort leden opkomen. Met bijvoorbeeld een JeugdSportFonds, Ooievaarspas, U-pas enzovoorts kunnen gelukkig veel leden hun favoriete sport blijven beoefenen. Ook vanuit de club zijn er enkele opties, waardoor leden, ondanks de hogere contributie, gewoon kunnen blijven sporten.

Een van deze opties, is bijvoorbeeld het aanbieden van termijnbetalingen. Het aanbieden hiervan kan zowel voordelen voor het lid als voor de club opleveren.

Toegankelijkheid
De voornaamste reden om termijnbetalingen toe te staan, heeft te maken met de organisatie voor iedereen toegankelijk houden. Door de contributie op te delen in verschillende termijnen kunnen leden die het zich niet kunnen veroorloven om de contributie in een keer te betalen alsnog lid blijven. Hierdoor kunnen leden die zich het niet kunnen veroorloven om de contributie in één keer te betalen, alsnog lid blijven.

Verbeterde cashflow
Door leden de mogelijkheid te geven om in termijnen te betalen, kan de vereniging een constante en beter voorspelbare cashflow krijgen. Organisaties die leden normaal gesproken de contributie jaarlijks laten betalen, krijgen dus in één keer een grote hoop geld binnen. Met deze pot moeten ze het hele jaar doen, waar een goede budgettering voor nodig is. Met name onverwachte kosten kunnen een uitdaging vormen.. Betalen de leden in termijnen, dan krijgt de vereniging op meerdere momenten betalingen binnen. Hierdoor wordt het makkelijker om in te spelen op onverwachte kosten.

Verhoogde loyaliteit
Door termijnbetalingen aan te bieden, kan je als organisatie laten zien dat je begrip toont voor de financiële situatie van je leden en bereid bent om te helpen en mee te denken. Dit kan bij leden tot een positiever beeld, grotere waardering en loyaliteit van de organisatie leiden.

Minder werk voor vrijwilligers
Ondanks dat het niet zo lijkt op het eerste oog, kan het aanbieden van termijnbetalingen juist leiden tot minder werk. Het vast blijven houden aan een jaarlijkse betaling kan voor een groter deel achterstallige betalingen zorgen. Niet alle leden kunnen het hele bedrag in één keer betalen. Hierbij komt een hoop (administratief) werk kijken, aangezien vrijwilligers achter deze openstaande bedragen aan moeten gaan.

Het is natuurlijk belangrijk dat deze bedragen gewoon binnenkomen, want als vereniging reken je hier op. Door de leden te e-mailen, bellen of aan te spreken op de club hoop je deze bedragen alsnog binnen te krijgen.

Door op voorhand termijnen aan te bieden, maak je het voor leden gemakkelijker om deze bedragen te betalen en zal het aantal facturen wat open blijft staan, lager zijn. Om het nog eenvoudiger t maken kan je een systeem als ClubCollect gebruiken. Met ClubCollect automatiseer je je contributie-inning met het grootste gemak.Dit betekent dus voor zowel de organisatie als de leden gemak!

Gekeken naar de voordelen van het aanbieden van termijnbetalingen, kan dit dus een echte win-winsituatie zijn voor zowel de leden als de organisatie. Doordat de leden gespreid kunnen betalen houd je de organisatie toegankelijker. Naast het vergroten van de toegankelijkheid van de organisatie kan je genieten van meer loyaliteit van de leden en houd je er een constante cashflow op na. Hierdoor kan je makkelijker inspelen op onverwachte kosten. Ook kan dit leiden tot minder (administratief) werk voor de organisatie, zeker als er gebruik gemaakt wordt van ClubCollect.

Benieuwd naar hoe ClubCollect jou kan helpen met het gemakkelijk aanbieden van termijnbetalingen? Neem hier contact met ons op! We kijken dan samen naar jouw wensen en hoe we dit voor jou zo gemakkelijk mogelijk kunnen maken.

Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

  • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
  • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
  • Alles in één overzichtelijk systeem
  • Meer gemak én service voor de leden
  • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse