10 voordelen van een digitale ledenadministratie

Een digitale ledenadministratie biedt talloze voordelen voor verenigingen, en het is dan ook niet verwonderlijk dat steeds meer verenigingen overstappen op een digitaal systeem. In dit blog behandelen we dan ook 10 voordelen van een digitale ledenadministratie.


1. Eenvoudigere toegang tot ledeninformatie
Er zijn twee soorten digitale ledenadministratie: On Premise software en Cloud-based software. Dit verschil is belangrijk voor de toegang tot de ledenadministratie. On Premise betekent dat je de software moet downloaden en deze enkel op dit apparaat beschikbaar is. Vanuit dit apparaat heb je dan toegang tot de ledenadministratie. Met een Cloud-based ledenadministratie zoals ClubCollect, is dit overal waar je internetverbinding hebt, toegankelijk!

2. Minder kans op fouten
Zeker in de moderne ledenadministratiesystemen zoals ClubCollect, kun je processen automatiseren naar wens. Hierdoor maak je de kans op menselijke fouten zo klein mogelijk en kun je de nauwkeurigheid van de gegevens verbeteren. Denk hierbij aan een digitaal inschrijfformulier, lidgegevens welke door het lid zelf aan te passen zijn en contributie innen direct vanuit jouw ledenadministratie. Door de ledenadministratie te moderniseren, maak je het dus niet alleen gemakkelijker, maar ook minder foutgevoelig.

3. Betere communicatie
Vanuit sommige ledenadministratiesystemen is het mogelijk om ook te communiceren met leden, bijvoorbeeld via e-mail, nieuwsbrieven of sociale media.Hierdoor houd je leden op de hoogte van verenigingszaken. Hierdoor versterk je de binding met leden.

4. Betere rapportage
Een digitale ledenadministratie kan je helpen met het opstellen van rapporten en statistieken. Je kunt denken aan gegevens als ledenaantallen, lidmaatschapsduur etc. Deze gegevens kunnen vervolgens helpen bij belangrijke beslissingen zoals de strategie van de vereniging. Je kunt dan denken aan het focussen op het verkrijgen van nieuwe jeugdleden of juist het behoud van de oudste jeugd.

5. Efficiëntere administratie
Met een digitale ledenadministratie bespaar je tijd en moeite bij het handmatig bijhouden van ledengegevens. Dit betekent dat je meer tijd overhoudt voor andere belangrijke taken, zoals het organiseren van evenementen of het werven van nieuwe leden.

6. Veilige opslag van gegevens
Met een digitale ledenadministratie kun je de persoonlijke gegevens van je leden veilig opslaan en beschermen tegen ongeautoriseerde toegang.Wat betreft het opslaan van gegevens, is het belangrijk dat het systeem in het bezig is van ISO-certificeringen, wat aantoont dat het systeem voldoet aan de AVG-wetgeving. Het ClubCollect systeem voldoet aan de AVG-eisen (en is dus in het bezit van de juiste ISO-certificeringen) en werkt met toegangsrechten. Je kunt meerdere personen toegang geven met een eigen account, waarin zij beperkte toegang hebben tot de gegevens. Deze functie is niet bij alle systemen aanwezig.

7. Verhoogde transparantie
Met een digitale ledenadministratie kun je de gegevens van je leden gemakkelijker delen met de leden, wat kan leiden tot een verhoogde transparantie en betrokkenheid. Sommige systemen, zoals ClubCollect, geven leden inzicht in de gegevens zoals die in de digitale ledenadministratie bekend zijn. Via ClubCollect kunnen leden deze gegevens zelf aanpassen en kunnen deze automatisch bijgewerkt worden in de digitale ledenadministratie.

8. Betere samenwerking
Door een digitale ledenadministratie kun je de samenwerking binnen de vereniging verbeteren. Als iedereen een eigen administratie heeft, kunnen dingen door elkaar heen gaan lopen. Ook de kans op (menselijke) fouten wordt hierdoor groter. Door te werken vanuit hetzelfde systeem, voorkom je deze fouten en wordt alles centraal bijgehouden. Sommige systemen hebben naast ledenadministratie ook nog andere functionaliteiten. Bij ClubCollect is het bijvoorbeeld mogelijk om contributie te innen, sponsorfacturen te versturen, tickets te verkopen, inschrijvingen voor activiteiten te regelen, donatiecampagnes te starten en producten te verkopen. Alles in 1 omgeving!

9. Minder administratieve rompslomp
Met een digitale ledenadministratie als ClubCollect kun je veel administratieve taken automatiseren, zoals inschrijvingen verwerken, facturen maken en herinneringen voor het betalen van contributie. Dit kan veel tijd, moeite en zelfs geld besparen voor zowel kleine verenigingen met beperkte middelen als voor grote verenigingen met veel leden.

10. Hogere tevredenheid bij leden
Een digitale ledenadministratie kan bijdragen aan een betere klanttevredenheid onder leden. Door snellere en efficiëntere processen kunnen leden zich beter geholpen en ondersteund voelen. Ook kan je als bestuurder dan meer tijd steken in andere zaken welke voor leden belangrijk zijn. Dit kan leiden tot een hogere loyaliteit en betrokkenheid bij de vereniging.

Zoals je kunt zien zijn er talloze voordelen verbonden aan het gebruik van een digitale ledenadministratie voor jullie vereniging. Het kan dus onder andere helpen om efficiënter te werken, minder administratieve handelingen en tijds- en geldbesparing.

Met ClubCollect hebben we een digitale ledenadministratie ontwikkeld door en voor verenigingen. Hierin staan dus veel opties welke direct komen uit wensen van verenigingen. Ons ledenadministratiesysteem kan erg veel tijd, energie en zelfs geld besparen door het automatiseren van de contributie-inning. Ook voor de leden werkt het systeem erg fijn, aangezien zij hun eigen gegevens kunnen inzien en bijwerken. Ook vinden zij hun facturen en zijn er tal van betaalmogelijkheden. Het complete systeem stel je eenvoudig in naar eigen wens. Benieuwd hoe dit er voor jouw vereniging uit kan zien? Neem contact met ons op!

Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

  • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
  • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
  • Alles in één overzichtelijk systeem
  • Meer gemak én service voor de leden
  • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse