Behoud van leden

Behoud van leden

Leer leden kennen

Een constant ledenbestand zorgt voor organisatorische rust, financiële stabiliteit en aantrekkingskracht van nieuwe leden.

Leden werven is een vak, ze behouden eveneens. Betrek daarom leden bij de vereniging, niet op basis van wat de vereniging nodig heeft, maar wat het lid zelf zou willen. Kom er achter wat er onder de leden leeft door met ze in gesprek te gaan. Stel vragen en besteed aandacht aan de wensen en behoeftes. Dit geldt het zelfde voor beslissingen die er worden genomen door de vereniging. Laat leden meebeslissen. Zo creëer je draagvlak. Op deze manier laat je iedereen merken dat ze serieus genomen worden.

Het kan voorkomen dat men het lidmaatschap niet verlengd omdat er een technische barrière is. Zoals bijvoorbeeld een betaling op een website die niet laagdrempelig verloopt. Uiteindelijk kiest men snel voor de makkelijkste weg, dit geldt ook voor de leden. Biedt daarom eenvoudige en zo veel mogelijk relevante manieren aan om het lidmaatschap te betalen of te verlengen. Hierin is de mobiele telefoon steeds meer het referentieapparaat. Je zult zien dat deze oplossing ervoor zorgt dat je makkelijker leden kunt behouden.

Financiële gezondheid is de hartslag van de vereniging. Een betere financiële gezondheid genereert meer activiteit en betrokkenheid en brengt de vereniging tot leven.

Zorg als bestuur van de vereniging dat je direct kunt beschikken over alle relevante informatie voor een soepele communicatie. Door dit alles goed in de gaten te houden, ontstaat een hechte relatie met de leden en leer je ze steeds beter kennen. Het gaat niet alleen om communicatie maar ook om de service en dienstverlening die op basis van data persoonlijker gemaakt kunnen worden. Als vereniging kun je na een digitale transformatie de dienstverlening optimaliseren, persoonlijker maken en beter afstemmen op het lid.

Wil je nog meer tips over het behoud van leden? Kom met ons in contact!

Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

  • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
  • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
  • Alles in één overzichtelijk systeem
  • Meer gemak én service voor de leden
  • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse