Hoe ClubCollect de contributie-inning van voetbalverenigingen verbetert

In 2023 hebben voetbalverenigingen te maken met grote uitdagingen zoals stijgende kosten door inflatie. Om ervoor te zorgen dat deze hogere kosten niet leiden tot opheffing van verenigingen, is het belang van contributie-inning als inkomstenbron nog groter geworden. Maar juist dit onderwerp blijkt voor verenigingen een tijdrovende en lastige klus. Het merendeel van de verenigingen werkt nog met handmatige administratie, en dat terwijl er nog tal van andere zaken deze menselijke aandacht nodig hebben.

In dit blog bespreken we hoe ClubCollect voetbalverenigingen aan een manier helpt om het proces van contributie innen te verbeteren en te versnellen.

ClubCollect voor voetbalverenigingen
ClubCollect is een softwareprogramma dat verenigingen ondersteunt bij het innen van gelden. Denk aan contributie-inning, maar ook inkomsten uit activiteiten, productverkoop, sponsoren en crowdfunding.

Het systeem van ClubCollect sluit perfect aan op Sportlink, de ledenadministratie van voetbalverenigingen. Data geëxporteerd vanuit Sportlink kan direct worden geïmporteerd binnen het ClubCollect-systeem. Aan de hand van deze gegevens genereert ClubCollect automatisch betaalverzoeken, die via bijvoorbeeld automatische incasso, iDEAL, bankoverschrijving of Apple Pay kunnen worden betaald. Leden worden op verschillende manieren op de hoogte gebracht. De meeste verenigingen gebruiken hiervoor e-mail, maar ook WhatsApp wordt veel gebruikt.

ClubCollect geeft voetbalverenigingen tevens de mogelijkheid tot het aanbieden van betalen in termijnen. Voor verenigingen die kwartalen, maandelijks, om de maand of andere termijnen hanteren, wordt het ook gemakkelijker. In plaats van elk termijn (in het geval van automatische incasso) een batch bij de bank te moeten aanleveren en handmatig de mogelijke storneringen opvolgen, doet ClubCollect dit allemaal voor jou. Je importeert de data vanuit Sportlink aan het begin van het seizoen in ClubCollect, waarna verder alles automatisch verloopt. Je hoeft dus geen losse batches aan te leveren en ook storneringen worden automatisch opgevolgd. Betalen de leden standaard in één keer, maar wil je als vereniging de leden een extra service aanbieden met een aantal termijnen? Ook dat is eenvoudig geregeld. Leden kunnen, op basis van de gestelde kaders door een vereniging, een betaalkeuze maken die voor het lid het beste uitkomt.

Kortom, ClubCollect kan ook jouw vereniging helpen bij het verbeteren van de contributie-inning. Door de inzet van deze software kan jouw vereniging de contributie-inning volledig geautomatiseerd laten verlopen, wat zorgt voor tijdbesparing en minder fouten. Je kunt hierdoor meer tijd besteden aan andere belangrijke zaken, zoals het organiseren van activiteiten en het aantrekken van nieuwe leden.

Nieuwsgierig naar hoe jij ook meer tijd kan besparen bij de contributie-inning? Neem hier contact met ons op! We kijken dan samen naar jouw wensen en hoe we dit voor jou zo gemakkelijk mogelijk kunnen maken.

Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

  • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
  • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
  • Alles in één overzichtelijk systeem
  • Meer gemak én service voor de leden
  • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse