Hulp bij laatbetalers

Hulp bij laatbetalers:

De meeste verenigingen hebben, helaas, te maken met leden die niet willen betalen of te laat zijn. Incasso’s worden gestorneerd of overschrijvingen worden niet (volledig) gedaan. Vaak resulteert dit in het nogmaals aanbieden van een incassoronde, het nabellen van leden of hen van verenigingsrechten ontzien. Als laatste stap wordt er nog wel eens een incassobureau ingeschakeld om de laatste betalingen toch nog binnen te krijgen. Een taak die waarschijnlijk het meeste tijd vergt en het minst leuk is.

ClubCollect heeft dit proces al meerdere malen meegemaakt en ervaring opgedaan. Vandaar dat we in deze blog tips zullen geven wat voor stappen er kunnen worden ondernomen. Om zo laatbetalers aan te pakken en uiteindelijk alle inkomsten voor de vereniging binnen te halen.

Een persoonlijk bericht

Natuurlijk is de eerste stap die genomen kan worden laagdrempelig en voor de hand liggend. Door een algemeen bericht te sturen naar alle laatbetalers kun je direct een betaallink toevoegen en geef je de leden de laatste kans om op deze manier alsnog te betalen. Meestal zie je dat wanneer de mail direct van de penningmeester zelf komt dat dit wat meer druk geeft waardoor betaling wordt voldaan.

Automatische incasso (enkel wanneer de vereniging gemachtigd is)

Indien het IBAN-nummer van leden bekend is, heeft de vereniging de mogelijkheid om zelfstandig een automatische incasso door te voeren. Uiteraard is het in dit geval wel de bedoeling dat de vereniging beschikt over een mandaat van het lid, waarmee de vereniging gemachtigd is te incasseren op het betreffende rekeningnummer.

Wettelijke Incassokosten-brief en communicatie logboek

Mocht een betaling nog steeds uitblijven, dan is er altijd nog de mogelijkheidheid om een WIK-brief (wettelijke incassokosten) te sturen. Het lid krijgt nog een laatste kans om te betalen. De brief waarschuwt vervolgens dat wanneer dit niet gebeurt, de vereniging hier bepaalde consequenties aan kan koppelen zoals een mogelijke verhoging van de wettelijke incassokosten en eventuele rente, en het overhandigen van het dossier aan een incassobureau.

Een incassobureau inschakelen

Uiteindelijk is het nog mogelijk om een openstaande factuur te laten innen door een incassobureau. Dit is uiteindelijk niet waar je als vereniging naar toe wilt maar helaas komt het voor dat het in enkele gevallen nodig is. Het hebben van een logboek en een uitdraai van alle uitstaande facturen is hiervoor nodig. Deze dossieropbouw wordt overhandigt aan een zelfgekozen incassobureau welke uiteindelijk stappen zullen ondernemen om het uitstaande bedrag te innen.

Uiteraard kan ClubCollect met al deze handelingen helpen. Het systeem is volledig geautomatiseerd waardoor je met 1 druk op de knop een email uit kunt sturen of een automatische incasso door kunt zetten. Uiteraard heeft ClubCollect ook goede connecties met incassobureaus waar we een goede samenwerking mee hebben zoals:

- Florijn Incasso

- CrediFin

- Intrum

Een gezonde vereniging creëer je immers niet alleen, maar met elkaar.

Meer weten? Kom met ons in contact


Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

  • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
  • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
  • Alles in één overzichtelijk systeem
  • Meer gemak én service voor de leden
  • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse