Trends en ontwikkelingen voor verenigingen in 2024

In het snel evoluerende landschap van verenigingsbeheer is het belangrijk om op de hoogte te blijven van de nieuwste trends en ontwikkelingen. Het jaar 2024 belooft een verfrissende reis te worden vol innovaties.

In dit blog verkennen we een aantal van deze opvallende trends die van invloed kunnen zijn op verenigingen. En hoe deze veranderingen nieuwe kansen met zich meebrengen.

1. Betrokkenheid creëren door online aanwezigheid
In deze wereld vol nieuwe technologie is online zichtbaarheid belangrijk voor je vereniging. Online platforms en sociale media zullen een nog grotere rol spelen bij het creëren van betrokkenheid en het verbinden van leden. Als verenigingen dien je je aan te passen aan deze ontwikkeling, waarbij de focus ligt op het bouwen van sterke virtuele gemeenschappen. Social media is een mooi hulpmiddel om betrokkenheid te creëren, omdat je er specifieke en aantrekkelijke content kunt delen. Daarnaast stelt het je in staat om interactie te hebben met je leden. Zo kun je vragen stellen, polls delen en reageren op berichten.

2. Digitalisering van financieel beheer
In 2024 zien we een voortzetting van de al langer spelende trend: de digitalisering van financieel beheer binnen verenigingen. Van het innen van contributies tot het beheren van budgetten, digitale oplossingen zullen verenigingen nog verder helpen om efficiënter en transparanter te werk te gaan.  Het vrijwilligersaanbod neemt af, waardoor het van grote waarde kan zijn om te informeren naar geautomatiseerde oplossingen. Op deze manier kan je het afnemende aantal vrijwilligers goed opvangen en je vereniging professionaliseren.

3. Meer flexibiliteit met termijnbetalingen
Een belangrijke ontwikkeling op gebied van financiën is de groeiende vraag naar flexibele betalingsmogelijkheden. Voor verenigingen bijvoorbeeld in de vorm van contributies. Leden verwachten steeds vaker de mogelijkheid om hun contributie in termijnen te betalen, waardoor financiële lasten worden gespreid. Verenigingen die deze flexibiliteit bieden, vergroten niet alleen de toegankelijkheid voor hun leden, maar tonen ook begrip voor diverse financiële situaties. Het aanbieden van termijnbetalingen kan de betrokkenheid van leden vergroten en financiële drempels verlagen.

Benieuwd naar nog meer voordelen van het aanbieden van termijnbetalingen? Lees het hier.

4. Duurzaamheid en maatschappelijke verantwoordelijkheid
De toenemende aandacht voor duurzaamheid en maatschappelijk verantwoord handelen kan verenigingen dwingen om hun werkwijze te herzien. Gemeenten, maar ook leden, zijn steeds meer betrokken bij milieukwesties en kunnen de verwachting hebben dat ook hun vereniging een positieve impact nastreeft. Zo zijn er verschillende subsidies beschikbaar die verenigingen stimuleren om duurzaamheid te omarmen, zoals de SDE++ en ISDE subsidie. Meer informatie hierover lees je hier.

5. Slimme analysesoftware
In 2024 worden sportclubs aangespoord om de horizon te verbreden en geavanceerde analysesoftware, zoals slimme camera's, te omarmen. Deze technologische trend gaat verder dan traditionele analysemethoden, waardoor sportverenigingen diepgaande inzichten kunnen verkrijgen in individuele- en teamprestaties, wat verder gaat dan wat voorheen mogelijk was. Een concreet voorbeeld van deze trend is de opkomst van 'player tracking' met behulp van geavanceerde camerasystemen. Door spelers uit te rusten met slimme trackers en het gebruik van slimme camera's op het veld, kunnen sportclubs gedetailleerde gegevens verzamelen over bewegingen, snelheden en samenwerkingen op het speelveld. Door deze slimme technologieën te implementeren, kunnen sportverenigingen competitief voordeel behalen.

6. Automatisering van de ledenadministratie
Tot slot, een trend die verenigingen niet over het hoofd mogen zien in 2024: de automatisering van ledenadministratie. De toenemende en sneller veranderende informatie van leden vraagt om vlotte anticipatie. Echter hebben verenigingen ook hier te maken het een afnemend vrijwilligersaanbod, waardoor dit een enorme uitdaging kan zijn. Met geautomatiseerde ledenadministratie kunnen verenigingen tijdrovende handmatige taken verminderen, zoals het bijhouden van lidmaatschappen, het registreren van nieuwe leden en het verwerken van wijzigingen in contactgegevens. Zo kunnen verenigingen niet alleen efficiënter werken, maar ook de nauwkeurigheid van gegevens verbeteren en een betere service aan hun leden bieden. Het is een stap in de richting van een gestroomlijnde en geoptimaliseerde organisatie.

Conclusie
In het licht van deze opkomende trends en ontwikkelingen staan verenigingen voor de uitdaging om hierop te anticiperen en te innoveren. Het erkennen van de veranderende behoeften van leden en het inspelen op technologische verschuivingen is belangrijk om relevant te blijven. Hoewel deze veranderingen uitdagingen met zich meebrengen, bieden ze ook kansen voor groei en verbetering.

Het is tijd voor verenigingen en bedrijven om proactief na te denken over hoe ze deze trends kunnen omarmen en implementeren. Bijvoorbeeld met behulp van de geautomatiseerde oplossingen van ClubCollect. Met onze software op gebied van facturatie & termijnbetalingen, ledenadministratie, ticketverkoop en meer, bespaar jij aanzienlijk veel tijd die je kunt stoppen in de ontwikkeling van jouw vereniging. Neem een kijkje op onze website of vraag vrijblijvend meer informatie aan.

Share:

Jij houdt toch ook het liefst tijd over
bij het innen van gelden?

Vraag vrijblijvend meer informatie aan en ontdek waarom
ruim 1.700 gebruikers je al met succes zijn voorgegaan!

Vul het beveiligde formulier in zodat we binnen één werkdag contact met je op kunnen nemen om je wensen te bespreken. Tijdens de vrijblijvende demo zie je direct hoeveel tijd je kunt besparen met onze oplossing.

  • Bespaar tot 90% van je tijd bij het innen van gelden
  • Te gebruiken i.c.m. elke ledenadministratie
  • Alles in één overzichtelijk systeem
  • Meer gemak én service voor de leden
  • Ruim 10 jaar ervaring

Direct contact? Bel dan naar 085 760 6666.

Onze gebruikers geven ons gemiddeld een:
8,4
Foto van Gerrit Jan Steenbergen - Supportersvereniging Vitesse
“Met ClubCollect zijn we klaar voor de AVG, en hebben we een sterke partner gevonden die ons helpt bij het organiseren van onze ledenadministratie en bij het innen van lidgelden!”

Gerrit-Jan Steenbergen

Supportersvereniging Vitesse